Tarptautinis berniukų beisbolo turnyras „Nepriklausomybės 20-čio taurė“

Kovo 21 dieną sekmadienį Vilniuje įvyko tarptautinis beisbolo turnyras „Nepriklausomybės 20-čio taurė“. Tradiciniame beisbolo turnyre, šiais metais startavusiame nauju pavadinimu, varžėsi berniukai žaisdami mušant kamuoliuką nuo stovo. Dėl taurės varžėsi septynios komandos ir aštunta, startavusi be konkurencijos, paskutiniu momentu pakeitusi neatvykusią komandą iš Lenkijos. Į „Nepriklausomybės 20-čio taurės“ turnyrą varžytis atvyko: Sporto vilkai iš Vilniaus; Zubry 1 iš Bresto (BLR); Lituanica iš Kauno; Vėtra iš Utenos; Ąžuolynas iš Vilniaus; Zubry 2 iš Bresto (BLR); Tigriukai iš Kauno raj.; ir Sporto vilkai 97 iš Vilniaus (be konkurencijos).

Po įnirtingų kovų pogrupiuose, į pirmą ketvertą iškopė Vilniaus Sporto vilkai; Bresto Zubry 1; Kauno Lituanica ir Utenos Vėtra.

Komandų rikiuotėje Tigriukai iš Kauno raj., pelnę nemažai žiūrovų simpatijų, liko septinti. Dėl penktos vietos susigrūmė Ąžuolyno ir Zubry 2 komandos. Ąžuolyno berniukai įtikinamai nugalėjo Zubry 2 berniukus, taip iškovodami penktą vietą turnyre.

Po pirmojo ketverto rungtynių paaiškėjo, kad finalas bus tarptautinis,- susitiks Vilniaus Sporto vilkai ir Zubry 1 Brestas (BLR), o dėl trečiosios vietos varžysis Kauno Lituanica ir Utenos Vėtra, kuriai truputi pritrūko sportinės sėkmės kovojant dėl vietos finale su komanda iš Bresto.

Pusfinalyje, atidavę nemažai jėgų, Utenos Vėtra mažajame finale nusileido pakiliai rungtyniavusiai Kauno Lituanica komandai, kuri turnyre iškovojo trečiąją vietą, uteniškius palikdama be medalių.

Finale susitiko iki tol pralaimėjimų nepatyrusios Vilniaus Sporto vilkų ir Bresto Zubry 1 komandos. Atkaklioje kovoje, rezultatui svyruojant tai vienų, tai kitų naudai, vilniečiai, palaikomi gausiai susirinkusių sirgalių, visgi įrodė savo pranašumą iškovodami pergalę bei tapdami turnyro nugalėtojais.

LBA Generalinis sekretorius Edmuntas Matusevičius pasveikino visus turnyro dalyvius, padėkojo už dalyvavimą, paskelbė rezultatus bei pristatė per 2010 m. LBA suvažiavimą naujai išrinktą prezidiumo narę Dianą Pupininkienę ir naujai išrinktą LBA viceprezidentą Žilviną Vodzinską, kurie įteikė visoms komandoms atminimo taures, o komandoms prizininkėms dar ir medalius.

Geriausius komandų žaidėjus ir naudingiausią viso turnyro žaidėją  asmeniniais prizais apdovanojo LBA prezidiumo narys Virmidas Neverauskas.

Geriausiais komandų žaidėjais paskelbti:

Vilniaus Sporto vilkų komandoje – Deividas Žilionis, Napalis Grigas;

Bresto Zubry 1 komandoje – Vlad Iljin, Maksim Kuzmickij;

Kauno Lituanica komandoje – Giedrius Skukauskas, Matas Mažėtis;

Utenos Vėtros komandoje – Ervinas Diškevičius, Matas Sirgedas;

Vilniaus Ąžuolyno komandoje – Lukas Morkūnas, Povilas Grigas;

Bresto Zubry 2 komandoje – Daniil Neroda, Vlad Širma;

Kauno raj. Tigriukų komandoje – Mantas Ambraziūnas, Radvydas Pacevičius;

Vilniaus Sporto vilkai 97 komandoje – Viktoras Ratkevičius, Nomeda Neverauskaitė.

Naudingiausias turnyro žaidėjas (MVP) – Marius Balandis (Sporto vilkai), džiuginęs žiūrovus šauniais kamuoliuko sugavimais, tiksliais perdavimais bei greitais sprendimais įtemptose situacijose.

Mūsų bičiulių, Bresto komandos trenerių nuomone, Lietuvos berniukų meistriškumas ženkliai išaugo per trumpą pastarąjį laikotarpį ir didelę įtaką, jų nuomone, tam turėjo surengtas Lietuvos žiemos čempionatas.

Į turnyrą, palaikyti jaunųjų beisbolininkų atvyko didelis būrys tėvelių, o Vilniaus Vilkų Vilkai U100, palaikydami savo jaunuosius kolegas, mokėsi beisbolo žaidimo gudrybių. Gaila, neatvyko Kauno palaikymo būrys, nors buvo kviesti ir lyg žadėję atvykti. Sirgaliai keldami ovacijas, aplodismentus ir „banguodami“ mokėsi darnaus palaikymo meno, artėjant sezono startams. Į palaikančiųjų būrį įsilieja vis daugiau beisbolo gerbėjų, smagu, kad mūsų būrys pasipildė dar vienu aktyviu fanu – Gintu, Aurimo tėčiu, kuris vis džiugino maloniomis staigmenomis. Tad kviečiu dar aktyviau burtis į beisbolo fanų broliją, kad surėmę pečius galėtume „kalnus nuversti“.

Dėkui tėveliams, palaikantiems jaunuosius beisbolininkus, jiems dar labai svarbus toks palaikymas varžybose.

Žilvinas V.

2 Responses to “Tarptautinis berniukų beisbolo turnyras „Nepriklausomybės 20-čio taurė“”

 1. sveikiname nugaletojus
  man asmeniskai labiausiai istrigo kuomet vilniaus komanda lygiai zaide su brestu ir pavyko perlauzti rungtynes savo naudai
  na ir zinoma iveikta apsnudusi 1997 komanda ,
  ziauroku rezultatu 13-3, tai ner gerai, nes rodo, kad motyvacijos stoka nenuteikia rimtai kovai, o reiktu kovoti nuolat tik del pergales
  sekmes dg

 2. Sveikinu visus ir nugalėtojus, ir dalyvius, ir trenerius, ir tėvelius su įdomiu ir prasmingu žiemos sezono užbaigimu.
  Visiems linkiu sėkmės sportuojant šiltuoju metų laiku.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos