Lietuvos U12 rinktinė Europos čempionate iškovojo bronzos medalius!!

Liepos 17 dieną Čekijos Hluboka nad Vltavou mieste pasibaigusiame Europos berniukų (iki 12 metų amžiaus) beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo trečiąją vietą ir pirmą kartą istorijoje tapo Europos pirmenybių prizininke. Iki šiol geriausias Lietuvos rinktinės pasiekimas buvo tris kartus užimta ketvirtoji vieta.

Po čempionato čekai taip apibūdino Lietuvos rinktinę: „Lietuvių komanda – labai karinga, prieš pajėgiausius varžovus galinti žaisti labai kokybišką ir subalansuotą žaidimą, gerokai virš savo standarto. Pralaimėjimų priežastys – mažesnė patirtis ir dažnos klaidos. Lietuva, kartu su Slovakia ir Rusija, turėjo didžiausią palaikymo auditoriją tėvų ir savo klubų narių.“  (Iš čekų kalbos vertė D.P.)

Aistroms nurimus galima truputi paanalizuoti jau įvykusį čempionatą.

Berniukų rinktinė su treneriais intensyviai ruošėsi čempionatui ir treniruočių cikle atrodė gan brandžiai. Aplinkiniai aktyviai talkino kuo kas galėdami. Vieni į savo namus priėmė vaikus iš kitų miestų, kiti vyko su komanda į čempionatą, kiti padėjo komandai nuvykti, kiti rūpinosi komandos maitinimu, kiti informuodavo Lietuvoje likusius apie komandos sėkmes ir nesėkmes ir t.t. Nesavanaudiško geranoriškumo buvo apstu, o be tokios pagalbos komandai nebūtų pavykę dalyvauti Europos čempionate, nes ir taip nepakankamas biudžetas buvo sumažintas daugiau nei 6 %.

Nuvykti į Hluboka nad Vltavou pavyko sklandžiai ir greitai (1250 km per 18 val.). Apsigyvenus, nusiprausus, vakare buvo surengta lengva treniruotė. Techniniame susirinkime teko raudonuoti dėl to, kad Lietuva ir vėl neatsivežė savo teisėjo bei, kad Lietuva atsiuntė net du preliminarius dalyvių sąrašus, kurie abu buvo su klaidomis ir datuojami 2009 metais.

Pamoka: Negalima atmestinai siųsti į CEB netvarkingų dokumentų. Treneriai privalo kiekvienais metais sudaryti kandidatų sąrašą iš naujo, o ne pataisinėti pernykštį, kuriame daug klaidų ir „mirusių dūšių“.

Visą pasiruošimo ciklą buvo akcentuojama pirmų varžybų svarba. Prieš tai vykusiuose dvejuose čempionatuose būdavo netikėtai pralaimėtos pirmosios rungtynės ir niekaip negalėdavome patekti į stipriausių ketvertą, tad šiemet tai buvo pagrindinis akcentas. Ši pamoka buvo gerai išmokta ir pirmose rungtynėse, jau pirmame kėlinyje buvo nokautuota Slovakijos rinktinė. Tiesa, visą darbą gynyboje atliko komandos pagrindinis pitčeris, gynybai mažai teko pasireikšti, o kai pasireiškė – padarė dvi klaidas ir prasileido vienintelį tašką. Komandos puolimas atrodė nuostabiai – 19 hitų. Po dviejų kėlinukų, rezultatui esant 21 – 0, Lietuviai nustojo vogti bazes, bei bėgti po prametimo – rodydami pagarbą varžovams. Po trijų kėlinių, atmušę, į bazes žaidėjai ėjo pėsti, bet slovakai buvo tiek pasimetę, kad rezultatas vis vien didėjo mūsų naudai (28 – 1). Toks Lietuvos komandos elgesys sužavėjo organizatorius čekus, kurie gyrė mus savo laikraštėlyje. Gal dėl to, o gal dėl kitko, organizatoriai čekai visada palaikydavo mūsų komandą ir apgailestaudavo po skaudžių pralaimėjimų. Buvo sunku patikėti, kad čia tie slovakai su kuriais prieš metus Bulgarijoje vos sveiką kailį išnešėm, jau pasigirdo nuomonių, kad be reikalo savo pagrindinį metiką išnaudojom (teks vieną dieną praleisti nemėtant). Tik vėliau suvokėm, kad pirmų rungtynių baimės sindromas, tą dieną, prisėdo ant Slovakijos komandos suolelio, o galėjo prisėsti ir ant mūsų.

Kai kitą dieną, prieš Lietuvos komandą, stojo į kovą Baltarusiai, išleidę savo pagrindinį metiką, kuris mūsų puolėjams buvo sunkiai įkandamas, o gynyba pridarė tiek klaidų, kad užtektų visam čempionatui. Rungtynės pralaimėtos ir įvertinant slovakų pajėgumą, atsisveikinta su viltimi patekti į ketvertą (nuotaikos juodos).

Reikia: Žinant berniukų pajėgumą ir sugebėjimus, tokią klaidų gausą gali lemti tik psichologinės problemos. Specialisto psichologo pagalba ar kiti psichologiniai svertai, tikrai praverstų. Vilniečių treneris Virmidas šias problemas dalinai išsprendžia vaikus kuo daugiau veždamas į įvairius turnyrus.

Paskutinė viltis aplošti stiprią Čekijos komandą. Visa komanda labai susikaupusi, pagrindinis metikas bando įvairius metimus, nerimas širdyse… Bet, kaip sakant, geri darbai nenueina veltui – graži, solidi pirmos dienos pergalė davė vaisius. Prieš pat rungtynes sužinome, kad kitoje aikštėje, slovakai įveikė baltarusius ir trims komandoms surinkus po vieną pergalę skaičiuojami praleisti taškai. Pagal šį rodiklį mes pirmaujame, turime prasileidę 19, baltarusiai 27, slovakai 41. Sužinoję, kad grupėje liekame antri net jeigu pralaimėsime čekams, treneriai staigiai pakeičia gynybos schemą išsaugodami pagrindinį metiką.

Pamoka: Tokio formato varžybose ateityje pagarbą varžovams vertėtų rodyti kitais būdais, o taškų pelnyti kiek galima daugiau, nes nežinia, kada prireiks juos skaičiuoti.

Toliau sekė pusfinalis su būsimais čempionais Rusijos komanda. Tikrai turėjome šansą, prisivijome 9 – 8, bet vėl tos nelemtos klaidos….

Mažajame finale susitikome su mūsų komandos skriaudikais Bulgarijoje – Austrijos komanda. Gal jie tikėjosi, kad jiems pasiseks kaip ir Bulgarijoje, bet mūsų berniukai galvojo kitaip. Nors pirmoje gynyboje leidome austrams pelnyti porą taškų, bet tai neišmušė komandos iš vėžių – atsakėme 6 pelnytais taškais. Austrijos komanda mažajame finale įveikta nokautu 16 – 6.

Iškovota istorinė pergalė, Lietuvos berniukai Europoje treti. Rinktinės berniukai bei sirgaliai tribūnose skanduoja jauniems ir ambicingiems treneriams ačiū, ačiū, ačiū… Puikus debiutas, o patirtis ateis bedirbant.

Tikiu, kad bent vienas ačiū nuskambėjo ir man, padėjusiam berniukų rinktinei nuvykti bei kovoti čempionate, nors mano sūnus Titas jame jau nebedalyvavo.

Žilvinas V.

4 Responses to “Lietuvos U12 rinktinė Europos čempionate iškovojo bronzos medalius!!”

  1. valio
    dar syki sveikiname
    linkime nauju pergaliu siame sezone….

  2. Ačiū visiems už pergalę:berniukams, treneriams, tėveliams ir vadovui Žilvinui.

  3. Nuoširdūs sveikinimai iš Radviliškio!!!

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos