Mėgėjų lyga – misija įmanoma

Šiltą, saulėtą rugsėjo šeštadienį Vilniau beisbolo aikštėje baigėsi 2010 m. sezono kovos Lietuvos beisbolo čempionate bei Mėgėjų lygoje. Kauno Lituanicos beisbolininkai  trečią kartą iš eilės įveikė traumų išretintą  Vilniaus Juodojo Vikingo komandą ir, laimėję finalo seriją rezultatu 3 – 0, tapo 2010 m. Lietuvos čempionais.

Mėgėjų lyga sezoną užbaigė draugiškomis vilniečių rungtynėmis su šauniais, draugiškais, entuziastingais beisbolininkais iš Radviliškio.

Kadangi radviliškiečiai atvyko gan skirtingų amžiaus grupių, tad pradžioje buvo surengtos Vilniaus Vilkiukų ir jaunųjų „Bėgiukų“ rungtynės, kurios neapsiėjo be teigiamų emocijų bei skaudžių traumų – besileidžiančio kamuoliuko „iš oro“ nesugavo jaunasis Radviliškio beisbolininkas ir šis, praslydęs pro gaudyklę, pataikė į berniuko veidą. Berniukas vyriškai kentė skausmą ir šaldė tinstantį veidą. Manau, kad dar keletą savaičių draugai klaus kas nutiko, o jis galės pasakoti, kaip kovėsi aikštėje su Vilniaus beisbolininkais. Šios rungtynės baigėsi  pergale, kurios naudą pasidalino abiejų komandų beisbolininkai.

Vėliau į aikštę išbėgo Vilniaus Vilkų Vilkai ir Radviliškio „Bėgiai“. Radviliškiečiai jau pirmu puolimu išsiveržė į priekį, pademonstravę, kad ne veltui visą vasarą dirbo aikštėje. Vilkų Vilkai savo puolime rezultatą išlygino, bet žaidimo kokybė bylojo tiesą, kad tai pirmos rungtynės po vasaros atostogų. Tuo metu aikštės „tribūnose’ MLB komandos Pirates atstovas Dovydas gerbėjoms ir Radviliškio mielai dalino autografus. Antras „Bėgių“ puolimas ir vėl pelnomi taškai, bet Vilkų Vilkai vis tvirčiau jaučiasi aikštėje ir rezultatą persveria savo naudai.  Taip abi komandos, draugiškai besivaržydamos, pasiekė didelę beisbolo populiarinimo Lietuvoje pergalę.

Po rungtynių – linksmoji dalis – vaišės, diskusijos, planavimas, strategavimas. Radviliškiečiai į sostinę atvyko ne tuščiomis rankomis. Atsivežė didelę šašlykinę ir vaišino lietuviškais lašinukais, grilintomis dešrelėmis bei skaniais šašlykais iškeptais ant tikrų malkų, o ne ant pirktinių anglių. Vilniečiai vaišių stalą papildė šaltais užkandžiais ir skanėstais – puiki vakaronė, iš kurios išsiskirstėme tik temstant.

Mėgėjų Lyga startavusi 2010 m. įvykdė ir viršijo šio sezono tikslus.

Tikslas padėti berniukams ir merginoms pasiruošti kovoms tarptautinėse arenose – įvykdytas.

Merginų žaidimas gerėjo su kiekviena diena. Čia galima prisiminti merginų kovą su Mėgėjų Lygos nugalėtojais Ąžuolyno komanda ir pirmąją tarptautinę pergalę su Kutno komanda Lenkijoje.

Berniukai pažaidę su dideliais vyrukais psichologiškai nustojo bijoti peraugusių priešininkų. Čia galima prisiminti berniukų iškovotas pergales tarptautiniuose turnyruose ir Europos čempionato medalius.

Tikslas burti beisbolo broliją tėvų tarpe – įvykdytas. Tėvai vis aktyviau dalyvauja klubo veikloje, vyksta į turnyrus užsienyje. Čia galima prisiminti turnyrus Dzialdowo, Kaliforniją, Kutno, Augustowo, Europos čempionatą Čekijoje, LL Kutno, Sporto Vilkai Cup Utenoje.

Tikslas didinti beisbolo populiarumą, plėsti beisbolo geografiją – įvykdytas (LBA lieka tik pavydėti).

Mūsų pavyzdžiu kauniečiai tėveliai jau buvo susirinkę pasižaisti beisbolo ir vis žada nesustoti, burtis į komandą ir žaisti beisbolą Mėgėjų Lygoje.

Radviliškio klubas „Bėgiai“ – geriausias pavyzdys, kaip bendrom jėgom galima kalnus nuversti. Jie drąsiai metė iššūkį  Vilkų Vilkams, ir įvyko respublikinės reikšmės varžybos.

Visų teigiamų Mėgėjų Lygos pusių nė neišvardysi, kai kurie darbai tik po kelėtos metų duos vaisius. Norėtųsi palinkėti Mėgėjų Lygai sėkmingų ateities projektų.

Žilvinas V.

One Response to “Mėgėjų lyga – misija įmanoma”

  1. Labai puiki Radviliškio komanda (ir sirgaliai). Lauksim sekančių rungtynių.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos