NEPRIKLAUSOMYBĖS TAURĖ 2011

Kovo 27 dieną sekmadienį Vilniuje įvyko tradicinis tarptautinis beisbolo turnyras „Nepriklausomybės taurė 2011“. Tradiciniame beisbolo turnyre žaisdami mušant kamuoliuką nuo stovo varžėsi berniukai gimę 1999 ir jaunesni. Dėl taurės varžėsi aštuonios komandos iš Lietuvos ir Baltarusijos. Tai šeimininkų komandos Sporto Vilkai ir BK Vilnius, dvi Kauno  komandos Lituanica 1 ir Lituanica 2, Kauno r. Tigrai, Radviliškio Bėgiai bei dvi komandos iš kaimyninės Baltarusijos Zubry 1 ir Zubry 2.

Komandos buvo paskirstytos į 2 pogrupius, po kovų pogrupiuose pirmą vietą užėmusi komanda susitiko su antrą vietą kitame pogrupyje užėmusia komanda, o nugalėtojai pateko į finalą. Pralaimėję žaidė mažajame finale dėl 3 vietos. Analogiškai – trečią vietą užėmusi komanda susitiko su kito pogrupio ketvirtąją komanda ir nugalėtojai kovėsi dėl 5 vietos , o pralaimėję dėl 7 vietos.

Jei Sporto Vilkai nugalėdami A grupėje mažai ką nustebino, tai B grupės nugalėtojai Kauno r. Tigrai – buvo maloni staigmena daugeliui, šios komandos kantrus darbas vis dažniau nokina saldžius pergalės vaisius. Šioje amžiaus grupėje labai ryškiai ėmė žibėti kauniečiai, Donato Maciulevičiaus auklėtiniai. Kryptingas Donato darbas džiugina tiek masiškumu, tiek kokybe. Neįprastai blankiai atrodė svečiai iš Bresto, sakėsi, kad jų komandų lyderiai susirgo. Bet jie vis vien atvyko suteikdami  galimybę pažaisti mažiau patirties turintiems žaidėjams, o tai rodo, kad į ateitį jie žiūri labai rimtai. BK Vilnius komandos pasirodymo nekomentuosiu – per žiemą vaikai neturėjo žaidybinės salės, tad tikėtis kad jie žais be klaidų būtų nepadoru. Komandų apžvalgos pabaigai pasilikau mažiausiai patyrusią, bet labai greit progresuojančią, daugiausia mano (ir ne tik mano) simpatijų pelniusią komandą Radviliškio „Bėgiai“. Komandos vadovas ir vyr. treneris Romanas yra puikus pavyzdys daugeliui, kurie norėtų, bet vis nedrįsta imtis Lietuvoje dar daugeliui sunkiai suvokiamo beisbolo žaidimo. Pagaliau LBA gavo galimybę įteikti inventorių naujai susikūrusiai komandai. Prie šios komandos raidos labai daug prisidėjo Virmidas, bet ir aš čia galiu užsidėti plisiuką prie LBA užduočių eilutės, kurioje kalbama apie beisbolo plėtrą Lietuvoje. Radviliškiečių užimta šeštoji vieta džiugina – tikiu, kad ši komanda dar ne kartą mus stebins savo gražiu žaidimu ir vadovo Romano entuziazmu. Eilinį kartą tenka apgailestauti, kad nedalyvavo Utenos ir Ruklos komandos, juk be vaikų komandų ateityje neliks ir vyrų komandų.

Nepriklausomybės taurę iškovojo Vilniaus Sporto Vilkai finale 12 – 6 įveikę Kauno Lituanica 1 komandą. Trečia vietą iškovojo Kauno r. Tigrai mažajame finale įveikę Kauno Lituanica 2 komandą. Penkti liko Zubry 1 iš Bresto 10 – 7 įveikę Radviliškio Bėgiai komandą. Septinti liko Zubry 2 komanda 11 – 6 įveikusi BK Vilnius jaunuosius beisbolininkus.

Įprastai šiuo turnyru baigiasi žiemos sezono (uždarų patalpų) kovos. Kiti jėgų pasitikrinimai vyks jau lauke, o ten jau visai kitoks beisbolas, dar įdomesnis ir įvairesnis. Sėkmingų startų!

Žilvinas V.

One Response to “NEPRIKLAUSOMYBĖS TAURĖ 2011”

  1. Ačiū Žilvinai už išsamią informaciją. Visiems smagių startų lauke. Greičiau gi tas bulvių laukas pradžiūtų:))))))))

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos