Lietuva sutriuškino Gruziją ir dėl vietos finale kovos su Izraeliu

Vakar antrose Europos čempionato kvalifikacinio turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė lengvai įveikė Gruziją 14:1.
Lietuvos komandoje pitčeriu 8 kėlinius žaidė Aivaras Jacyna (8 hitai, 1 praleistas taškas, 5 BB, 8 SO), devintame jį pakeitė Eimantas Žičkus. Gruzinai laimėjo pirmąjį kėlinį 0:1, bet jau antrame Lietuvos beisbolininkai pelnė net 5 taškus. Ketvirtame Lietuvos rinktinė padidino savo persvarą iki 7:1. Dar po vieną tašką lietuviai pelnė septintame ir aštuntame kėliniuose bei penkis – devintame.

Puolime šiose pasižymėjo rungtynėse pasižymėjo po 3 hitus atmušę DH Marius Tatarūnas (1 3B, 1 2B, 3 RBI) ir Edvardas Matusevičius (2 RBI). Viso Lietuvos rinktinė atmušė 11 hitų, Gruzijos – 8, bet mūsų komanda žymiai sėkmingiau žaidė gynyboje – 1 klaida prieš varžovų 7.

Po šios dienos pralaimėjimo lietuviams gruzinai Europos čempionato kvalifikaciniame turnyre „užsitikrino“ paskutinę, ketvirtąją, vietą. Vakar Gruzija 1:11 pralaimėjo Izraeliui. Šiandien Izraelis 6:8 pralaimėjo Didžiajai Britanijai. Sprendžiant pagal rezultatą, kova turėjo būti atkakli, bet po 7 kėlinių britai pirmaudami 8:1, pakeitė pitčerį, ir tik tada turnyro šeimininkai sugebėjo sumažinti skirtumą. Po šių rungtynių Didžioji Britanija užsitikrino vietą turnyro finale, kurį pradės su viena pergale.

Tad rytoj Lietuvos rinktinė 19:30 susitiks su turnyro šeimininkais Izraelio beisbolininkais. Šių rungtynių nugalėtojas penktadienį su Didžiaja Britanija finale kovos dėl kelialapio į 2013 metų Europos beisbolo čempionatą.

Prieš Izraelį Lietuvos rinktinė vienintelį kartą žaidė 2008 metais Europos čempionato kvalifikaciniame turnyre Kroatijos Karlovac mieste ir po atkaklios kovos pralaimėjo 1:2. Nepaisant pralaimėjimo, mūsų šalies beisbolininkai pateko į turnyro finalą, kur pralaimėjo Kroatijai, o Izraelis liko trečioje vietoje. Izraelio beisbolininkams tai tik trečiasis Europos čempionato kvalifikacinis turnyras. Pasiruošimą jam jie pradėjo jau pernai tarptautiniame turnyre „Prahos beisbolo savaitė“, kuriame komandai padėjo ir 5 JAV koledžuose rungtyniaujantys beisbolininkai. Beje Izraelio rinktinė neaiškiu būdu gavo teisę kitais metais dalyvauti 16 komandų atrankos turnyre į 2013 metų World Baseball Classic. Šiame turnyre Izraelio rinktinėje galės rungtyniauti ir žydų kilmės ne Izraelio piliečiai.

Daugiau informacijos apie Europos čempionato kvalifikacinį turnyrą Izraelyje, rungtynių rezultatai, turnyrinės lentelės, statistika, rungtynių eiga gyvai oficialiame CEB turnyrų puslapyje.