Misija Radviliškyje

      Dažnai tenka girdėti posakį „Kas nori, tas randa“ ir, šį kartą, tokį posakį galėčiau taikyti radviliškiečiams bei jų beisbolo idėjų puoselėtojui Romanui Paskočkimui. Šio iniciatyvaus žmogaus ir jo bendraminčių pastangomis radviliškiečiai susibūrė į komandą, pasivadino Radviliškio „Bėgiai“ (kai kas pavadinimą keldina iš žodžio bėgti, bėgioti) ir ėmėsi žaisti beisbolą. Bendraminčiai Šiauliuose taip pat subūrė komandą, kol kas be pavadinimo,  ir žaidžia beisbolą su Radviliškio „Bėgiais“. Tiesa, abi komandos neturi amžiaus cenzo, todėl čia žaidžia ir 9 metų amžiaus, ir 43 metų amžiaus žaidėjai.

      Bežaidžiant iškilo poreikis inventoriui, informacijai ir t.t.  Čia Romano paieškos atvedė jį iki BK Vilnius pirmininko Virmido Neverausko. Virmidas labai geranoriškai ėmėsi kurti pagalbos radviliškiečiams planą. Pasitarę nutarėm, kad verta Radviliškyje sužaisti išvažiuojamąsias parodomąsias rungtynes. Tam buvo pasirinktos Mėgėjų Lygos berniukų komandos, kurios ruošiasi Mažosios Lygos Europos atrankos turnyrui. Nepradėjome verkšlenti, kad nėra pinigų kelionei, nesiūlėme jiems patiems atvažiuoti ir, palaikydami LBA beisbolo plėtros Lietuvoje misiją, įsidėjome truputį prizų, truputį inventoriaus, sėdome ir nuvažiavome į Radviliškį, kaip kokie misionieriai.

      Maloniai buvome nustebinti, kai atvykę prie miesto stadiono, skelbimų lentoje pamatėme nemažą plakatą (nuotraukoje) skelbiantį apie atvykstančių beisbolo komandų rungtynes. Stebėti rungtynių atvyko Radviliškio ir Šiaulių komandų atstovai, miestelėnai bei brolių Jonaičių seneliai iš Šiaulių. Nors lietingas oras neleido visu grožiu suspindėti beisbolo žavesiui, bet rungtynės buvo gražios, įdomios bei permainingos. Vilniaus Ąžuolyno berniukai įveikė Sporto Vilkus rezultatu 15 – 12 ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmame rate.

     

Rungtynių metu man teko garbė pakomentuoti žiūrovams kai kuriuos žaidimo epizodus, taisyklių traktavimą, atsakyti į užduodamus klausimus. Noriu pagirti vietos žaidėjus, kurie beisbolo taisykles tikrai šauniai išstudijavę. Virmidas ir apšilimo metu, ir po rungtynių susidomėjusius mokė praktinių beisbolo subtilybių. Vietinių komandų atstovams buvo pasiūlyta rungtis – atmuši, užimi bazę – gauni prizą.

 

 

 

 

 

 Šioje rungtyje prizus (beisbolo kepuraites iš Kalifornijos) pavyko laimėti Linui iš Radviliškio, Justui iš Šiaulių ir Eividui iš Radviliškio. Antroje rungtyje buvo gaudomas kamuoliukas iš oro. Virmido pramušamos „žvakės“ stebino susirinkusiuosius ir pradžioj buvo sunkiai įkandamos gaudantiesiems, bet apsipratę, komandų atstovai ėmė gaudyti tolimus ir aukštus pramušimus. Šioje rungtyje prizus iškovojo Tadas iš Šiaulių, Miglė iš Radviliškio, Eividas iš Radviliškio, Domas iš Radviliškio, Juozas iš Šiaulių. Žavinga mažoji Gintarė dovanų gavo dailų Sporto Vilkų klubo ženklelį (gal tai bus pradžia jos beisbolo klubų ženklelių kolekcijai).

      Maloniai pasižaidusios Radviliškyje Vilniaus komandos, puikios nuotaikos (net ir pralaimėjusieji), grįžo į Vilnių. Tikiu, kad ši išvyka į Radviliškį ne paskutinė, tikiu, kad ir radviliškiečiai, ir šiauliečiais atvyks žaisti į Vilnių, tikiu, kad tokios misijos realiai prisideda prie beisbolo populiarinimo Lietuvoje. Mes jau turime beisbolo draugų Radviliškyje!

Žilvinas Vodzinskas

Foto Miglės ir Valdo Jonaičio

3 Responses to “Misija Radviliškyje”

  1. Laukiame atvykstančių naujųjų beisbolo fanų i Vilnių.

  2. Tikrai be galo malonu, kad beisbolo oficialūs asttovai, žaidėjai ir jų tėveliai taip jautriai atsiliepė į mūsų pagalbos šauksmą. Pamatėme, kaip beisbolas atrodo iš arti, girdėjau nemažai miestiečių atsiliepimų, kaip puikiai žaidimas atrodo gyvai, daug įdomesnis stebėti, nei per televizoriaus ekraną. Rungtynių metu prie manęs priėjo ir užsirašė į treniruotes 6 naujokai, kitą dieną jau susirinkome į treniruotę, pusantros valandos krimtome pradmenis, po to porą valandų žaidėme. Man pačiam pirmą kartą teko žaisti tikru kamuoliuku (nes iki tol neturėjome apsaugų kečeriui) galiu patvirtinti – tai nuostabu! Dar katą noriu padėkoti visiems atvykusiems, ypaš Virmidui ir Žilvinui, duokite keletą savaičių mums pasitreniruoti ir iki susitikimo Vilniuje!

  3. Šaunuoliai :)
    Lauksime Vilniuje.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos